Glass gallery
Vitajte v galérií exkluzívneho skla a riešení
arrow

Sklenené riešenia a interiéry zo skla

Sme profíci, obráťte sa na nás

Náš tím je tu pre vás po všetkých stránkach, od konzultácií, cez plánovanie, až po koordináciu a inštaláciu našimi špecialistami.

K vašim požiadavkám pristupujeme vždy individuálne. Vždy rešpektujeme vašu jedinečnosť a jedinečnosť vášho priestoru.

Sklenené priečky

Sklenené priečky

Oddeľujú, ale neuzatvárajú

V interiérovom systéme Glass Gallery nájdete rad profilov a príslušenstva, ktorý umožňuje ľubovoľnú konfiguráciu. Na výber máte:
●      jednoduché priečky
●      akustické a skladacie priečky
●      priečelia predajní
●      špeciálne, požiarne a mobilné priečky
Sklo priestor funkčne vymedzuje, no zároveň ho nezmenšuje a prirodzene presvetľuje. Široký výber profilov vám umožní pestré architektonické kreácie.

Sklenené dvere

Sklenené dvere

Otvorte si priestor

Spájajú estetiku a funkčnosť, prinášajú svetlo a tým vytvárajú atmosféru otovreného bývania. Funkčne oddeľujú izby, no zároveň ich vizuálne spájajú. U nás si vyberáte z rozmanitých vzorov, farieb, textúr a kombinujete si ich v ľubovoľnom štýle. Vyrobíme pre vás klasické dvere alebo dvere posuvné, s minimálnym kovaním a maximálnym dôrazom na sklo.  Ak si to priestor a vaša preferencia vyžaduje, vieme kovanie celkom skryť. Povrch je možné individuálne upraviť pieskovaním.

Špecifikácie
●      hrúbka skla je 8, 10 mm, výnimočne 12 mm

Pochôdzne sklá

Pochôdzne sklá

Úplne iná dimenzia

Sklenené podlahy vizuálne spoja váš priestor a prinesú doň nové svetlo. Sklenené schody ho dekoratívne dotvoria a zároveň je chôdza po nich mimoriadnym zážitkom. Štýlovo oživia aj priestory historických budov.

Z dôvodu bezpečnosti používame špeciálne viacvrstvové sklo s hrúbkou od 25 do 40 mm.

Sprchové kúty

Sprchové kúty

Bezstarostná elegancia

Sprchové kúty inštalujeme z kaleného skla. Buď číreho, mliečneho, s pieskovaným motívom alebo farebného. Sklá osádzame dvoma spôsobmi. Do vstavanej vaničky alebo priamo do dlažby. Vstup do kúta necháme otvorený prípadne ho uzavrieme posuvnými dverami (s hrúbkou 8 - 12 mm).

Pre tých náročnejších máme ešte dve špeciality. Jednou z nich sú sklá timeless - vodeodolné s pokovovaným povrchom, ktoré zabraňujú usádzaniu vodného kameňa. Vaša kúpeľňa vďaka nim ostane žiarivá bez dodatočnej údržby. Nádych výnimočnosti jej môže dodať aj sklenený radiátor. Viac informácii o tomto produkte vám radi poskytneme osobne.

Sklenené obklady

Sklenené obklady

Trvalo udržateľné riešenie

Dodávajú stenám luxus, po akom ste vždy snívali. Toto riešenie je skvelé aj pri udržiavaní čistoty v priestoroch, kde sa premelie veľa ľudí. Ak ste si vždy predstavovali, že vytvoríte exteriér so zrkadlovo čistými a rovnými stenami, je toto rozprákové prevedenie práve pre vás. A teraz si predstavte, kde a ako by ste vedeli sklenené obklady využiť.

Ponúkame vám dva typy skiel:
●      planilaque - farebné sklo, z pohľadovej strany hladké
●      emalit - kalené bezpečnostné sklo s nánosom farby

Sklenené prestrešenia

Sklenené prestrešenia

Obloha nad hlavou a nohy v suchu

Hlavnou výhodou sklenených prestrešení je dostatok prirodzeného svetla. Nezanedbateľnýmm faktorom je aj ich pomerne rýchla montáž.

Ponúkame vám dva základné typy skleneného prestrešenia:
●      markízy - vysunuté závesné konštrukcie nad vchodom do budovy
●      pergoly - zasklenie prístreškov a nosných konštrukcií

Pri inštalácii používame lepené bezpečnostné sklo vo variantoch číre, s mliečnymi fóliami alebo s protislnečnými fóliami s vyššou odrazivosťou svetla.

Sklenené zábradlie

Sklenené zábradlie

Kvalita, o ktorú sa môžete oprieť

Sklenené zábradlia majú široké využitie. V rôznych veľkostiach a variáciách nájdu svoje uplatnenie v interiéri aj exteriéri na schodiskách, balkónoch a terasách. Používame vždy bezpečnostné sklo s ochranou hrany, takže nehrozí žiadne poranenie.
Montáž je možná cez bodobé úchyty, do profilov alebo nosných líšt.

Predstavujeme vám novú koncepciu zábradlia Balardo, ktorá znižuje náklady na výrobu aj montáž. Systém umožňuje variáciu rôznych tvarov a materiálov. Využívame bezpečnostné sklá VSG-Float alebo VSG-ESG, madlá z nerezovej ocele, prípadne dreva kruhového, oválneho alebo hranatého U-profilu.

Špecifikácia
●      priehľadný a bezpečný systém celoskleneného zábradlia pre zasklievanie garantujúce istotu nevypadnutia zasklenia
●      systém je certifikovaný a schválený pre používanie Technickým stavebným a skúšobným úradom v Prahe pod č. 040-031227 a je doložený kontrolovanými typovými statickými výpočtami a je mu udelený „Všeobecný atest stavebného dozoru“
●      jednotlivé tabule skla tohoto systému zábradlia je možné nasadzovať a zriaďovať bez vŕtania otvorov, nezávisle na základnej konštrukcii, v ľubovoľnom rozsahu dĺžok nosných prvkov
●      sklo, kotviace prvky stavby, madlá a rovnako najrôznejšie krycie lišty si môžete vybrať podľa vášho výberu

Extra

Extra

Dokonalá symbióza

Svet vonku je dynamický a váš interiér sa mu môže prispôsobiť. Ponúkame vám preto sklá so stmievateľnou fóliou, ktoré sa podľa svetelných podmienok vonku menia z matného skla na číre a naopak. Atmosféra vašich priestorov sa tak bude meniť v rytme vonkajších podmienok.

V našej ponuke nájdete aj špeciálne výhrevné sklá a zrkadlá, ktoré sa pri výkyvoch teplôt nerosia.

Hliníky 

Sme profíci, obráťte sa na nás

Náš tím je tu pre vás po všetkých stránkach, od konzultácií, cez plánovanie, až po koordináciu a inštaláciu našimi špecialistami.

K vašim požiadavkám pristupujeme vždy individuálne. Vždy rešpektujeme vašu jedinečnosť a jedinečnosť vášho priestoru.

Interiérové steny a priečky

Interiérové steny a priečky

 SYSTÉM MB-45

Je určený k výrobe interiérových prvkov bez požiadaviek na tepelnú izoláciu. Ponúka riešenia pre rôzne typy priečok, okien, dverí od štandardných, posuvných, až po kyvné dvere, s ručným alebo automatickým pohonom.

Technické parametre:
• Odolnosť proti nárazu: trieda 3, PN-EN 1192:2001
• Akustická izolácia: Rw=45 dB

Zdvižno-posuvné systémy

Zdvižno-posuvné systémy

 SYSTÉM MB–77HS a MB-77HS HI

Zdvižno-posuvné dvere sú ideálnym riešením na delenie priestoru, medzi interiérom a exteriérom. Umožňujú pohodlný prístup na terasu, balkón alebo záhradu. Veľké presklené plochy vnášajú svetlo do obytného priestoru a zároveň umožňujú panoramatický výhľad na okolie. Pri otváraní nezaberajú veľa miesta, čo zvyšuje celkový životný komfort. K dispozícii sú dve varianty tepelnej izolácie ST a HI. Konštrukcia umožňuje výrobu viac ako 3- metrových krídel s možnosťou použitia izolačného 3-skla pri celkovej hmotnosti až 400 kg. Vďaka svojim vlastnostiam sa tento systém hodí ako do privátnych, tak i do komfortných apartmánov či hotelov.

Technické parametre:
• Posuvné krídla veľkých rozmerov
3,2 x 3,3 m hmotnosť až 400 kg
• Variabilita rámovej konštrukcie
1-kolajnica, 2-kolajnice al 3-kolajnice
• Široký rozsah zasklenia 58,5 mm
• Odolnosť voči vlámaniu RC2
• Motorický pohon

Protipožiarne systémy

Protipožiarne systémy

 SYSTÉM MB-78EI a SYSTÉM MB-60E EI

SYSTÉM MB-78EI
Je najrozšírenejším požiarnym systémom na Slovensku a v Čechách. Jedná sa o spoľahlivý systém pre výrobu protipožiarnych dverí, fixných prvkov a automatických dverí EN 1363-1, EN 1634-1. Konštrukcia je tvorená 3-komorovými hliníkovými profilmi s prerušeným tepelným mostom a konštrukčnou stavebnou hĺbkou 78 mm. Systém je vybavený rôznymi prvkami, vrátane špeciálnych ohňovzdorných vložiek, ktoré zaisťujú požadovanú požiarnu odolnosť do triedy EI90. Rozsah zasklenia je 8-49 mm a je možné použiť jednoduché izolačné sklá.

Technické parametre:
• Prievzdušnosť: trieda 2PN-EN 12207:2001 • Vodotesnosť: trieda 5A, PN-EN 12179:2002, EN13116:2004 • Zaťaženie vetrom: 2400 Pa, EN 12179:2002, EN13116:2004 • Akustická izolácia: Rw = 41 dB

SYSTÉM MB-60E EI
Ďalšou variantou požiarneho systému. Systém stien a dverí s požiarnou odolnosťou do EI30. Profil je s prerušeným tepelným mostom a je vhodný ako do interiéru, tak i do exteriéru. Oproti systému MB-78EI ponúka niekoľko výhod. Zaberá menej priestoru , je jednoduchší v rámci konštrukcie, umožňuje rýchlejšie prefabrikovanie a nižšie výrobné náklady. Je ekonomicky výhodnejšou variantou pre klienta.

Technické parametre:
• Požiarna odolnosť: EI15 – EI30, EW15 – EW30 • Tepelná trieda Sa, Sm • Úzke pohľadové línie • Prievzdušnosť: trieda 2, EN 12207 • Vodotesnosť: trieda 3A, EN 12208 • Odolnosť voči záťaži vetra: trieda C5, EN 12210

Okenné a dverné systémy

Okenné a dverné systémy

 SYSTÉM MB-86 a MB-86 AERO

Systém okien a dverí MB-86 ponúka vynikajúce izolačné vlastnosti a je vhodný pre
nízkoenergetické domy. Na výber sú až štyri varianty tepelnej izolácie a to v závislosti od
požadovaného projektu. Je to prvý hliníkový systém, ktorý používa kremičitý aerogel vyplnený
netkanou sklenenou textíliou (vo verzii AERO), ktorý pomáha dosiahnuť špičkové tepelné
parametre. Vysoká pevnosť profilov umožňuje výrobu konštrukcií veľkých rozmerov
a hmotností, a konštrukcií odolných voči vlámaniu.
Pre uspokojenie najvyšších nárokov na design sú k dispozícii riešenia ako skryté krídlo okna
alebo dverné krídlo prekryté okrasným panelom, či možnosť použitia skrytých pántov.

Technické parametre:
• Štyri varianty tepelnej izolácie – ST, SI, SI+ a AERO
• Zasklenie až 67 mm
• Odolnosť voči vlámaniu RC1, RC2, RC3

Fasádne systémy

Fasádne systémy

 MB-SR50N EFEKT

MB-SR50N EFEKT je štrukturálna verzia fasády so zvýšenou tepelnou izoláciou. Vďaka bodovému uchyteniu skla získavame zvonka jednoliatu hladkú plochu skla, delenú štruktúrou vertikálnych a horizontálnych línií so šírkou 20 mm. Medzery medzi sklenenými polami sú vyplnené štrukturálnym silikónom, ktorý zaisťuje tesnosť a izoláciu.
MB-SR50N EFEKT je štrukturálna verzia základného typu fasády MB-SR50N. Verzia efekt využíva všetky prednosti a výhody základnej verzie, takže je možné pohodlne kombinovať obidve riešenia. Rozsah zasklenia až 64 mm a zaťaženie priečky až 600 kg dáva priestor pre použitie veľkoformátových 3-skiel.
Fasády realizované v tomto type fasád dodávajú objektom prestížny vzhľad.

Technické parametre:
• Prievzdušnosť: AE 1200 Pa
• Vodotesnosť: RE 1200 Pa
• Zaťaženie vetrom: do 2400 Pa
• Odolnosť proti nárazu: 15/E5
• Tepelná izolácia: Uᶠ od 1,1 W/(m2K)

Zimné záhrady

Zimné záhrady

 

Epéria

alebo Prešovské obchodné centrum, ktoré sa otvorilo v novembri 2017. Epéria sa môže pochváliť aj titulom prvá zelená budova v Prešove. Za výstavbou tohto projektu stojí developérska spoločnosť J&T Real Estate, ktorá v rámci spolupráce sklenených interiérov oslovila Glassgallery.

Pre developéra sme zabezpečovali kompletnú dodávku sklenených zábradlí a sklenených obkladov centra. Dodávali sme sklenené priečelia predajní tzv. shopfronty, bondové obklady a mreže.  Každá jedna prevádzka má špecifické požiadavky, ktoré sme sa v rámci projektovej dokumentácie snažili klientovi prispôsobiť podľa jeho predstáv.

Do parkovacieho domu obchodného centra, ktoré sa nachádza v podzemí sme dodávali presklené fasády v hliníkovej konštrukcii s automatickým systémom.

Inovačné projekty

Inovačné projekty


1. Zavedenie inovatívnej výroby v spoločnosti Glassgallery, s. r. o.

    1. Obrábacie centrum opracovania skla:


2. Inteligentné inovácie v spoločnosti Glassgallery, s.r.o.

Projekt je podporený Európskym fondom regionálneho rozvoja

Spoločnosť Glassgallery, s.r.o. realizuje projekt spolufinancovaný Európskou úniou na základe Zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku č. 78/2020-2060-2230-W251.

Prijímateľ:                   Glassgallery, s.r.o., Levická 3, 949 01 Nitra
Názov projektu:        Inteligentné inovácie v spoločnosti Glassgallery, s.r.o.
Miesto realizácie projektu:   Nitra
Výška NFP:                  288 828,00 EUR
Stručný opis projektu: 
Projekt spočíva v  inovácii výrobného procesu prostredníctvom automatizovanej výrobnej linky kaleného skla, modulom kybernetickej bezpečnosti a moderného obrábacieho centra na kovové profily.
Hlavný cieľ projektu:
Zavádzanie automatizácie a rozvoj inteligentnej výroby v spoločnosti Glassgallery, s.r.o.

Informácie o Operačnom programe Integrovaná infraštruktúra 2014 - 2020 nájdete na:  
www.opii.gov.sk, www.mindop.sk, www.eufondy.sk 

 

    1. CNC obrábacie centrum Al. profilov:

    2. Kaliaca linka skla:

    3. Kybernetická bezpečnosť:

Spolu tvoríme silný tím

VEDENIE SPOLOČNOSTI
Ing. Richard MOLNÁR
konateľ spoločnosti

molnar@glassgallery․sk
+421 911 553 013

OBCHODNO - TECHNICKÉ ODDELENIE
Dominik ALINA
manažér oddelenia

alina@glassgallery․sk
+421 948 304 806

Mgr. Jana MACÁKOVÁ
obchodný referent pre predaj skla

macakova@glassgallery.sk
+421 911 909 016

 
Ing. Viktória HITKOVÁ
obchodno-technický referent

hitkova@glassgallery․sk
+421 948 634 868

Ing. Zuzana BLEHOVÁ
obchodno-technický referent

blehova@glassgallery․sk
+421 948 945 912

EKONOMICKÉ ODDELENIE
Mgr. Lucia BOGÁROVÁ
manažér ekonomického oddelenia

bogarova@glassgallery․sk
+421 948 750 531

Ing. Kristína BERNÁTHOVÁ
účtovník

bernathova@glassgallery․sk
+421 948 948 527

Kde nás nájdete

Administratíva:
Glassgallery, s.r.o
Levická 3
949 01 Nitra – SK
Výrobný areál:
Glassgallery s.r.o.
Hlavná 408
951 37 Rumanová
Fakturačné údaje:
IČO: 48 277 886
IČ DPH: SK2120117010
DIČ: 2120117010
Otváracie hodiny:
Pon - Pia: 8:00 - 16:00
Výdaj zo skladu: 7:00 - 15:00
Obedná prestávka: 11:30 - 12:00